Haber

New York Belediye Meclisi Düzensiz Göçmenlere Ücretsiz Uçak Bileti Teklif Ediyor

YENİ ABD’nin New York Belediyesi, kentteki düzensiz göçmen sayısını azaltmak amacıyla “ücretsiz tek yön uçak bileti” sunmaya başladı.

Politico’ya göre yetkililer, kente akın eden mültecilere çözüm bulmak için yeni bir yola başvurdu.

Düzensiz göçmenlere istedikleri destinasyonlara ücretsiz tek yön uçak bileti sunmaya başlayan yetkililer, aralarında Kolombiya ve Fas gibi ülkelerin de bulunduğu birçok destinasyona bilet alındığı bilgisini paylaştı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, yaptığı açıklamada, ABD’de 108 bin şehir ve kasabanın bulunduğuna dikkat çekerek, “Göçmenler sınırı geçtiğinde onları sadece New York, Chicago, Los Angeles ve Houston’a yaymamalıyız. ama tüm ülkeye.” dedi.

New York gibi bazı şehirlerin ülkenin diğer yerlerine göre çok fazla düzensiz göçmen aldığını belirten Adams, federal hükümeti “baskı azaltma” stratejisi uygulamaya davet etti.

Uçak biletleri kişi başı günlük göçmen maliyetinden daha ucuz

New York Belediyesi Sözcüsü Kayla Mamelak da federal hükümetten yakın gelecekte bir dekompresyon stratejisine dair bir işaret gelmemesi nedeniyle göçmenler için bir bilet satın alma merkezi kurduklarını açıkladı.

Mamelak, uluslararası uçaklar da dahil olmak üzere tek yön uçak biletlerinin, günlük göçmen başına 394 dolara çıkan maliyetten daha ucuz olduğunu vurguladı.

2022’den bu yana çoğu Meksika sınırını geçen 130 bin düzensiz göçmene ev sahipliği yapan New York’ta yetkililer, kentin göçmenleri barındıracak alan ve kaynaklarının tükendiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Florida ve Teksas eyaletlerinin Cumhuriyetçi valileri, Başkan Joe Biden yönetiminin göç politikalarını protesto etmek amacıyla sınırdan geçen düzensiz göçmenleri New York gibi Demokratların idaresindeki şehirlere yönlendiriyordu.

Belediye Başkanı Adams, Joe Biden yönetiminden yardım istedi ve sistematik olmayan göçmenlerin önümüzdeki üç yılda New York’a 12 milyar dolara mal olacağını kaydetti.

bigadicajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu