Teknoloji

Spotify işten çıkarmalara başlıyor

Amazon ve Meta Platformları gibi birçok teknoloji şirketinin maliyetleri düşürmek için hayata geçirdiği uygulamalara benzer şekilde Spotify’ın işten çıkarmalara başlayabileceği belirtildi.

Bloomberg’in kaynaklarına göre işten çıkarmaların kaç kişiyi kapsayacağı belirtilmedi. Şirket, Ekim ayında Gimlet Media ve Parcast Podcast Studios’tan 38 çalışanını işten çıkardı. Müzik platformunun üçüncü çeyrek mali raporlarına göre şirketin 9800 çalışanı bulunuyor.

Pandemi döneminde çalışan sayısını artıran teknoloji şirketleri, düşen reklam gelirleri ve çalkantılı ekonomik görünüm nedeniyle çalışan sayısını azaltmak zorunda kaldı.

Spotify, podcast ağları, oluşturma yazılımı, barındırma ve The Joe Rogan Experience ve Armchair Expert gibi popüler programların haklarını satın almak için bir milyar doların üzerinde para harcamıştı.

Hisse senetleri, yatırımcıların getirileri sorgulamaya başlamasıyla geçen yıl yüzde 66 değer kaybetti. Spotify yöneticileri Haziran ayında podcast işinin önümüzdeki bir ila iki yıl içinde karlı hale geleceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu