Haber

Erzincan’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

Erzincan’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

ERZİNCAN – Erzincan’da yağmur yağışı yüksek kısımlarda kara dönüştü. Refahiye ve İliç ilçesinde kardan üzeri beyaza bürünen çam ağaçları görsel görüntü oluşturdu.

Doğu Anadolu bölgesindeki Erzincan, Erzurum, Kars ve Ağrı’da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oluyor. Kar yağışı Erzincan’ın yüksek bölümlerini beyaza büründürdü. Refahiye ve İliç ilçelerinin köy ve yaylalarında kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

İliç ile Refahiye ilçeleri ortasında bulunan 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, yağan karın akabinde beyaza bürünen yer ve çam ağaçlarıyla görsel şölen oluşturdu.

Tekçam Geçidi’nde, adeta kartpostallık imgeler oluştu. Karla kaplanan ve sisin de tesirli olduğu 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, dron ile havadan görüntülendi.

Kar yağışının görüldüğü karayollarında karla çaba takımları kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü gruplarınca yapılan son değerlendirmeye nazaran, bölge genelinde hava modüllü çok bulutlu, Ardahan ve etrafı sabah saatlerinde aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekler kar yağışlı olarak geçecek. Sabah saatlerinde yer yer pus ile buzlanma ve don olayının görüleceği kestirim ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu