Haber

Iğdır’da Türk Yüzyılı temalı sonbahar doğa yürüyüşü düzenlendi

Iğdır’da Vali, kurum yöneticileri, doğa sporcuları ve vatandaşların katılımıyla “Türkiye Yüzyılı” temalı sonbahar doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Iğdır Valiliği tarafından kentin önemli doğal güzelliklerinden İrem Bağları’nın tanıtımı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Turan, Melekli Belediye Başkanı Eray Coşar, kurum yöneticileri, doğa sporcuları ve vatandaşların da aralarında bulunduğu 100 kişilik grup, Melekli ilçesindeki Ata Konağı’ndan başlayan 10 kilometrelik parkurda yürüdü.

Vali Ercan Turan, kentin doğal güzelliklerini tanıtmak ve Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, “Iğdırlı hemşehrilerimiz ve meslektaşlarımızla çok güzel bir etkinlikle bir aradayız. Çok güzel bir etkinlik belirledik. yürüyüş rotasına “Türkiye Asrı” adını verdi.” “Biz buna yürüyüş rotası adını verdik. Iğdır’dan başlayıp Melekli Kasabamızın içinden geçiyor.” dedi.

Sporun ve doğanın insan hayatındaki öneminden bahseden Turan, sağlıklı yaşama önem verdiklerini, sporu ve sporcuyu desteklediklerini belirtti.

Güzel bir etkinlikle insanların doğada mutlu olduklarını ve eğlendiklerini belirten Turan, “Modern yaşamın en büyük zararlarından biri bizi doğadan koparmaktı ama burada doğayı doyasıya yaşıyoruz, spor sahalarımızı yapacağız” daha da güzel. Bu tür etkinliklerde bir arada olmaya devam edeceğiz.” dedi.

altindagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu